برای راه اندازی یک کسب و کار چه در مرحله ایده یابی و چه در مرحله تحلیل محیط کسب و کار، نیازمند اطلاعاتی از بازار و مشتریان هستیم. بنابراین افراد در هنگام راه اندازی کسب و کار خود به دنبال روش ها و منابعی برای جمع آوری اطلاعات درباره علایق مشتریان خود هستند.
اگر کسب و کار مورد نظر یک کسب و کار محلی با بازاری که از نظر مکانی محدود است باشد، به راحتی میتوان با توزیع یک پرسشنامه در مورد دیدگاه مردم آن منطقه خاص اطلاعات کسب کرد. زیرا امکان سنجی هر کسب و کاری نیازمند سه بخش امکان سنجی بازاری، امکان سنجی فنی و امکان سنجی مالی و اقتصادی می باشد که برای امکان سنجی بازاری، باید اطلاعات دقیق و جامعی از مشتریان داشته باشیم.
مشکل از آنجایی شروع می شود که شما قصد راه اندازی کسب و کاری را داشته باشید که بازار شما نامحدود است و به منطقه مکانی مشخصی اختصاص ندارد. در این موارد مجبوریم به آمار و ارقامی که توسط موسسات و سازمان های مختلف منتشر می شود اکتفا کنیم و از روی تحلیل این اطلاعات، به نتایجی درباره علایق مشتریان خود برسیم.
شرکت گوگل علاوه بر اینکه خدمات مفید و جذابی را در اختیار کاربران خود میگذارد، از آنجا که مجهز به سیستم های اطلاعاتی بسیار قدرتمندی جهت ثبت اطلاعات کاربران است، می توان تحلیل ها و پیش بینی های خوبی را بر اساس اطلاعات موجود درباره روندهای بازار ارائه دهد و از آنها جهت بهبود و ایجاد کسب و کارهای بعدی استفاده نماید و یا از طریق فروش این اطلاعات درآمد کسب نماید.
گوگل برخی از این اطلاعات را جهت استفاده سایرین منتشر می کند. یکی از این اطلاعات این است که مردم چه عبارات یا کلماتی را بیشتر در گوگل سرچ میکنند. این اطلاعات می تواند در یافتن ایده های کسب و کار و یا در تحلیل محیط بازاریابی مفید واقع شود. خصوصا از این اطلاعات می توان ایده هایی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی گرفت.
بنابراین پیشنهاد می کنیم اگر در فکر راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی هست این پست را حتما تا آخر بخوانید. شرکت گوگل هر سال پر جستجو ترین کلمات خود را به زبان های مختلف منتشر می کند. اکنون لیست کلمات پر جستجو را به تفکیک حروف الفبا با هم بررسی می کنیم.
الف :۱ـ آشپزی ۲ـ آهنگ

ب:۱ـ بانک ملی ۲ـ بازار کار ۳ـ بانک صادرات

پ :۱ـ پست ۲ـ پرسپولیس ۳ـ پارس خودرو

ت :۱ـ تبیان ۲ـ ترجمه ۳ـ تابناک

ث: ۱ـ ثبت نام کارشناسی ۲ـ ثبت نام ازدواج دانشجویی ۳ـ ثبت احوال

ج: ۱ـ جوک

چ: ۱ـ چوب ۲ـ چت ایرانی ۳ـ چت روم ایرانی

ح: حوادث ۲ـ حج ۳ـ حجم عمره

خ: ۱ـ خدا ۲ـ خبر

د: ۱ـ دختر ۲ـ دانلود ۳ـ داستان

ذ: ۱ـ ذوب آهن ۲ـ

ذ مثل ذوب آهن

ر: ۱ـ رقص ۲ـ روزنامه

ز: ۱ـ زنان زیبا ۲ـ زنگ موبایل

ژ: ۱ـ ژاپن ۲ـ ژورنال

س: سایپا

ش: شعر

ص: صید

ض: ۱ـ ضرب المثل ۲ـ ضد فیلتر

ط: طالع بینی

ظ: ظهور امام زمان

ع: ۱ـ عکس ۲ـ عشق ۳ـ عروس

غ: غزل

ف: ۱ـ فال حافظ ۲ـ فیلترشکن

ق: قرآن کریم

ک: کلیپ

گ: ۱ـ گالری عکس ۲ـ گل

ل: لباس عروس

م: مترجم

ن: ۱ـ نور ۲ـ نوکیا

و: ۱ـ وزارت بهداشت ۲ـ وزارت علوم ۳ـ ویکی پدیا

ه: ۱ـ همشهری ۲ـ همراه اول

ی: ۱ـ یوتیوب ۲ـ یاس

گفتنی است آماری که ارائه شد نمی توان در برخی موارد به کاربران ایران نسبیت قطعی داد زیرا نزدیکی زبان فارسی و عربی این امکان را از ما گرفته بود.
شما با بررسی این اطلاعات چه ایده های جدیدی به ذهنتان میرسد؟

Add comment

تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت فناوران ایده آرا می باشد